Ajahn Hubert

Jak zostać Wolontariuszem i dlaczego warto?

Ajahn Hubert

Otrzymałeś — podziel się z innymi

W czasie Odosobnień z Ajahnem Hubertem niezbędna jest pomoc Wolontariuszy. Są to osoby bardziej doświadczone od innych uczestników i dzięki temu mogą wspierać ich w praktyce. Pomocnicy Nauczyciela czerpią wiele korzyści, które pomagają im we własnym rozwoju duchowym. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, jak zostać Wolontariuszem i dlaczego warto.

Korzyści z bycia Wolontariuszem

Uczestnicząc w Odosobnieniu, otrzymujesz od Nauczyciela nauki, które pomagają Ci rozwijać się na ścieżce. Będąc Wolontariuszem, możesz podzielić się swoją wdzięcznością za ten dar. Wolontariat to rodzaj służby, którą odbywasz razem z Nauczycielem — ale też przywilej. Dzięki temu, że jesteś blisko niego, pogłębiasz swoją praktykę i uczysz się jeszcze więcej.

Dla Ciebie

Jedną z umiejętnych cech umysłu, które Budda zalecił rozwijać, jest dana, czyli szczodrość, dawanie, ofiarowanie. Nie bez powodu zwrócił na nią uwagę. Wiedział, że dzięki szczodrości nasza praktyka jest pozbawiona egoizmu, niekorzystnego na drodze do Przebudzenia.

Wolontariat na Odosobnieniu to okazja do dania innym czegoś od siebie. Doświadczysz przy tym wielkiej radości i poczujesz, jak otwiera się Twoje serce. Lepiej zrozumiesz, że praktyka nie jest egoistycznym doświadczeniem, a dziełem, które tworzysz dla siebie i dla innych. Dając, wypracowujesz korzystną karmę i zasługi. To najlepsze antidotum na niepokój, chciwość i egoizm. Sprawia, że nie doświadczasz uciążliwości praktyki oraz znosi napięcia wewnętrzne. Dawanie otwiera serce na radość i przez nie wypełnia umysł spokojem.

Dla innych

Jako Wolontariusz, czuwasz nad tym, by praktyka pozostałych uczestników Odosobnienia przepływała spokojnie. Wspierasz ich w trudnościach i pomagasz umiejętnie postępować. Dzięki Tobie jest im łatwiej wytrwać. Zmniejszasz ewentualne niedogodności i rozproszenia, które mogłyby ich spotkać. Stwarzasz im warunki do radosnego praktykowania. Z takim wsparciem wszyscy uczestnicy Odosobnienia mogą w spokoju wytwarzać zasługi i rozwijać się na ścieżce.

Czym zajmuje się Wolontariusz?

Wśród obowiązków Wolontariusza znajdują różne działania wspierające organizację i praktykę wszystkich na Odosobnieniu. To ważna i cenna praca, dzięki której wszystko przebiega bez zakłóceń. Będziesz pomagać na przykład w przygotowaniu Sali Medytacyjnej czy jadalni. Zadania przydziela Koordynator, a wszystkich wytycznych udzieli Ci Nauczyciel. Twoim zadaniem jest pracować z pełnym zaangażowaniem oraz w zgodzie z regulaminem Odosobnienia.

Kto może zostać Wolontariuszem?

Warunkiem koniecznym jest udział w przynajmniej jednym Odosobnieniu z Ajahnem Hubertem. Jako pomocnik Nauczyciela nie musisz uiszczać opłat wpisowych. To podarunek dla Ciebie za służenie i Twoje hojne serce. Chęć odbycia Wolontariatu zgłoś przed rejestracją — napisz do nas maila na adres spotkania@ajahnhubert.pl.

Skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na Twoje pytania. Cieszymy się, że chcesz praktykować szczodrość!